Novitec Rosso doet Ferrari California T

Nu de turbomotoren terug zijn bij Ferrari, is het makkelijker het vermogen van de Italiaanse raspaardjes omhoog te brengen. En dat is precies wat de Rosso-afdeling van de Duitse tuner Novitec met de Ferrari California T heeft gedaan.
Plug-and-play
Moeiteloos zeg je? Ja, het enige dat hoefde te gebeuren was het installeren van een plug-and-play module op het motormanagement systeem van de California T. Daarmee brengen ze het vermogen van de cabrio van 560 naar 646 pk en het koppel wordt met 101 Nm verhoogd naar 856 Newtonmeters. Daarmee sprint de getunede tweezitter in 3,3 seconden naar 100 km/h en ligt z'n topsnelheid op 323 km/h.
Beschaafde herrie
Uiteraard is dat niet het enige dat Novitec Rosso heeft gedaan. De California T is uitgerust met een nieuw RVS-uitlaatsystemen met vlinderkleppen. Daarmee kun je het geluid naar wens instellen: van een laag volume om beschaafd door de winkelstraat te rijden tot een intense brul als je aan het spelen bent.
Door nieuwe vering wordt de California T bovendien 35 millimeter omlaag gebracht. Of dat problemen oplevert in stedelijk gebied? Nee hoor, met één druk op de knop wordt 'ie 40 millimeter gelift, zodat er veilig over drempels kan worden gereden.