Waarom juist deze BMW 7-serie een blijvende indruk maakte

Jaap Peters
Door Jaap Peters
Vakantieauto van je dromen - BMW 750iL (E38)

Als je 16 jaar bent, maak je veel dingen voor de eerste keer mee. Op de bijrijdersstoel van een BMW 740i Executive ervoer ik de betovering van de meest luxe auto waarin ik ooit had gezeten. De BMW 7-serie kwam terug in mijn leven en is mijn droomauto voor een reis naar zijn Beierse roots.

Toen de E38-reeks van de BMW 7-serie in 1994 uitkwam, zat ik nog op de middelbare school in Brielle. Doordeweeks was er niks te beleven, dus toen de telefoon op een maandagavond ging, zat ik waarschijnlijk GTST of Vrienden voor het leven te kijken. Of was ik nog aan het worstelen met de wiskundesommen uit Getal en Ruimte. Het was een vriendin, en haar vader sprak op de achtergrond: "Als Jaap wil kicken, moet hij even langskomen."

Dat wilde ik wel, maar ik had geen idee waarom ik Helen Helmink spoorslags in de steek moest laten. Op de fiets (met fietstassen van het Rotterdams Dagblad) sprintte ik die kant op. Voor de drive-inwoning stond een BMW 740i Executive geparkeerd. Hij was zo lang dat hij niet in de garage paste. Ik was al blij dat ik even achter het stuur mocht zitten, en rechts achterin. Deze auto is Gers, zeiden we in Rotterdam dan.

Dit verhaal stond eerder in ons magazine Auto Review. 

Tip
De nieuwe SEAT Ibiza
De nieuwe SEAT Ibiza

Maak kennis met de nieuwe Ibiza, de sportieve hatchback met nog scherper design en fris interieur. Nu vanaf € 24.990

Vakantieauto van je dromen - BMW 750iL (E38)
Vakantieauto van je dromen - BMW 750iL (E38)

Kickdown

Maar toen kwam het: "Zullen we een eindje gaan rijden?" In de puberteit is er voor veel dingen een eerste keer, en op één avond vinkte ik er vele af. Ik had nog nooit in zo'n grote en luxe auto gezeten. Vooral het zonnescherm dat automatisch omhoogschoof vond ik het non plus ultra van luxe. Tot mijn grote vreugde reden we naar de Europaweg, richting de Maasvlakte. Menig Rijnmonder testte er (illegaal natuurlijk) de topsnelheid van zijn auto … en de vader was gelukkig niet zo bang voor een bon. 

Ik weet nog hoe verbaasd hijzelf was wat er onder zijn rechtervoet gebeurde als het gaspedaal naar de vloer ging. 200 km/h was een makkie voor de V8, ik weet niet meer hoe hard we uiteindelijk hebben gereden. Harder dan ooit, in elk geval. Toen hij aan zijn vrouw de kickdown voordeed, schopte de heldhaftige vader in zijn enthousiasme met zijn rechtervoet zijn whiskyglas aan diggelen.

Vakantieauto van je dromen - BMW 750iL (E38)
Vakantieauto van je dromen - BMW 750iL (E38)

Vier cilinders meer

De E38 kwam terug in mijn leven in zijn meest luxe vorm; de 750iL. Het was merkwaardig genoeg een tijdje onze redactie-auto, ik heb er duizenden kilometers in afgelegd. In vergelijking met de 740i had deze verlengde Siebener vier cilinders en 40 pk meer. De liefde voor de E38 werd alleen maar sterker, ik kan het heerlijke geluid van de V12 nog dromen. Hij was stil, soepel en bijna achteloos sterk, maar had wél een heerlijk roffeltje als je een klein beetje gas gaf. In de middenarmsteun was een autotelefoon ingebouwd en de 750iL had héél primitieve navigatie op een korrelig schermpje.

Ontvang jij de leukste (gratis!) autonieuwsbrief van Nederland al?

Ontvang wekelijks het laatste autonieuws, de beste tests en af en toe een aanbieding.

Droomroute

Deze Siebener krijgt een plek in mijn droomgarage en ik zou er graag mee naar München rijden. Via Dingolfing, waar-ie gebouwd werd. Aan de brandstofkosten denk ik maar niet, want met een inname van 1 op 7 is de 750iL een probleemdrinker. Hoe ik in München beland, zie ik wel. Misschien via Stuttgart, omdat ik de 7-serie van de jaren negentig veel mooier vind dan de Mercedes S-klasse (de Kathedraal) uit die tijd en even wil pronken in vijandelijk gebied. De beroemde Burg Eltz (het schoolvoorbeeld van een sprookjeskasteel) en de sfeervolle, oude stad Heidelberg zijn mogelijke tussenstops. Maar ik start in Brielle en rijd hoe dan ook via de Europaweg, al is mijn rijbewijs me lief en zou ik geen 200 km/h durven rijden …

Tip
De volledig elektrische Elroq
De volledig elektrische Elroq

Breng je zaterdag tot leven met de ruime Škoda Elroq. Tot 571 km elektrische actieradius. Nu al te rijden vanaf € 34.990.

Jaap Peters
Door Jaap Peters

Van oudsher concentreert zijn autoliefde zich op groot, comfortabel en Frans, maar rijdt nu naar tevredenheid een youngtimer uit Zuid-Duitsland. Ziet vol bewondering hoe de Koreaanse automerken de wereld op z'n kop zetten en snapt nog steeds niet waarom Formule 1 een sport is. Lees meer »

Voor jou geselecteerd

Wekelijks autoplezier in je mailbox?

  • ✓ Mis geen belangrijk autonieuws
  • ✓ Exclusieve verhalen alleen voor jou
  • ✓ Speciale kortingen en acties