Beter zicht op Mexicaanse VÜHL 05

Als het aan de Mexicanen ligt moet hun land evenzo bekend staan om compacte sportauto’s als om de taco. Met de Mastretta MXT hebben ze al een niet geheel onbekende sportauto in huis en ook de VÜHL 05 moet mondiaal hoge ogen gooien. Op die laatste krijgen we nu een betere blik.
Plakgraag graag
Naar verluidt ontwikkelt Michelin speciale banden voor VÜHL’s eerste sportauto. En laten wij nu juist gisteren een dagje op Circuit Zolder hebben vertoefd op uitnodiging van de Franse bandengigant om daar hun sterk verbeterde Pilot Sport-serie aan de tand te voelen. Bijzonder plakgrage banden op droog wegdek kunnen we je alvast vertellen. En die kan de vederlichte 05 ook wel gebruiken, wetende dat hij wordt aangedreven door Ford’s krachtige 2.0 liter EcoBoost uit de Focus ST.
Wereldauto
De komende tijd zal de VÜHL nog op een niet nader te noemen testbaan in Engeland worden getoetst op zijn initiële rijkwaliteiten. Vervolgens wordt de 05 op transport richting het Europese vaste land alsook de VS gezet voor de optimalisatie van de techniek. Is daar eenmaal een klap op gegeven, dan zal in Canada worden gestart met het fabriceren van de carrosserie. De assemblage vindt uiteindelijk bij Adman Leku in Mexico-Stad plaats.